MAXON ohlašuje CINEMU 4D Architecture Edition

17.4.2007· Autor: Stanislav Szkandera· Přidat komentář

Nový balík obsahuje upravenou CINEMU 4D R10, moduly Advanced Render a Sketch and Toon, nový Virtual Walkthrough a také kolekci kvalitních 3D objektů a textur. Do úterý 24.4.2007 navíc nabízíme mimořádnou zaváděcí slevu 20% !

MAXON, 16 dubna, 2007 - Firma MAXON dnes představila upravenou verzi CINEMY 4D pro oblasti architektury a vizualizací pod názvem CINEMA 4D Architecture Edition. Kromě přímého propojení na CAD programy Allplen, ArchiCAD a Vectorworks obsahuje tato edice CINEMY 4D také rozsáhlou knihovnu kvalitních 3D objektů a nový nástroj Virtual Walkthrough. Součástí balíků jsou mimo samotné CINEMY 4D R10 také moduly Advanced Render pro pokročilé vizualizace a Sketch and Toon pro kreslené výstupy.

screenshotNové uživatelské rozhraní programu bylo navrženo s ohledem na potřeby a pracovní postupy architektů. Samozřejmostí je možnost přepnutí rozhraní do standardní podoby nebo jeho úprava samotným uživatelem. Pro architekty bude zajisté zajímavá také podpora zobrazení scény v režimu Enhanced OpenGL pro realističtější vykreslení přímo v reálném čase.

Novou součástí balíku je Architecture Extension Kit. Ten obsahuje knihovny modelů, materiálů a textur, které můžete rovnou použít ve svých projektech z oblasti architektury. V knihovně najdete přes 300 prvků ve vysoké kvalitě, z nichž některé byly vytvořeny renomovanými designéry.

Prostřednictvím nového nástroje Virtual Walkthrough se dokážete projít vaším modelem. Samozřejmostí je systém pro detekci kolizí, který zabraňuje průchodu stěnami a dovoluje využívat schodiště pro průchody mezi patry. Celý průchod objektem lze zaznamenat a použít ho pro výpočet animace.

CINEMA 4D R10 Architecture Edition obsahuje tyto produkty:

CINEMA 4D R10 (Windows or Macintosh), Advanced Render, Sketch and Toon a Architecture Extension Kit

Architecture Extension Kit obsahuje:

eXchange Plugins for CAD applications, Virtual Walkthrough, knihovny s více než 300 3D objekty a 200 materiály, Material eXchange Plugin, nástroj shift camera, speciální uživatelské rozhraní a manuál. Extension KIT se bude nabízet také samostatně pro uživatelke standardní CINEMY 4D R10.

Česká verze

CINEMA 4D Architecture Edition se dodává ve vícejazyčné verzi, jejíž součástí je také čeština. Česká nápověda k produktu se teprve připravuje.

Ceny a dostupnost

CINEMA 4D Architecture Edition se začne dodávat začátkem května 2007 pro platformy Windows a MacOS X. Cena balíku bude okolo 40.000 Kč bez DPH a k dispozici jsou také upgrady pro majitele starších balíků Architecture Bundle nebo samostatných verzí CINEMY 4D.

Další informace o tomto produktu naleznete na našich stránkách http://3d.digitalmedia.cz

Stanislav Szkandera

E-mail: szkandera(zavinac)digitalmedia.cz |

Komentáře k článku  

Přihlášení uživatele