Články na téma Xpresso

 • <<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • >>
 • Zobrazeno 35 článků. Stránka 1 z 4.

CINEMA 4D R13, tipy a triky – jak promítnout objekt na povrch

24.5.2012 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Před mnoha lety přišel jeden geniální uživatel se skvělým trikem, jakže vyrobit z tabulkového editoru modelovací plugin. Já jsem dnes tuto myšlenku maličko oprášil a předvedeme si, jak připravit jednoduchý nástroj, kterým můžeme promítnout objekt na povrch jiného objektu za využití nástroje křivek – Projekce. Tentokráte bez tabulkového editoru, ale přesto, kdesi v pozadí vidím génia Míly Soukupa, jak to lektoruje...

CINEMA 4D tipy a triky - klapka, výběry pomocníci animace i správy scény

14.7.2011 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Je zřejmé, že v případě animace je poměrně často nutné v čase měnit různé atributy scény. Samozřejmě přepnout můžeme kameru, ale i další prvky, jako pozadí či oblohu. Mimo to můžeme další objekty používat pro různá zrychlení výběrů a práci ve scéně. A nebo si i můžeme takové objekty vytvořit.

CSTools, mnoho nástrojů pro mnoho příležitostí, druhý díl

11.6.2009 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Díl minulý jsme ukončili popisem několika objektů určených především animacím a ani díl druhý nebude těchto nástrojů ušetřen. Respektive, bude se týkat zejména jich, protože CSTools jako celek se animacím věnují velmi důkladně.

KyamaSlide, že by Deja-vu? Ale Anton se jistě nedá!

16.4.2009 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Jestli vždy patřil nějaký plugin v oblasti modelování CINEMY 4D (a v tomto případě zdarma) mezi nástroje, bez kterých se nedokáži obejít, pak to je bezesporu drobounký pluginek AMa Multislide Antona Marchenka. Svět se točí a čas tlačí, Keith Young se nechal tímto nástrojem inspirovat a připravil jeho poněkud pokročilejší obdobu, pojmenovanou KyamaSlide. Antonovy nástroje ale stále žijí...

Světla svítí, stěrače stírají - díky uživatelským datům 2/2

6.1.2009 · Autor: Milan Soukup · Počet komentářů: 1

V minulém díle jsme si připravili Uživatelská data pro ovládání modelu letadla. Dnes pomocí XPressa tato data provážeme s pohyblivými prvky na modelu.

Světla svítí, stěrače stírají - díky uživatelským datům 1/2

23.12.2008 · Autor: Milan Soukup · Přidat komentář

V následujícím dvoudílném tutoriálu si ukážeme, jak pomocí trochy XPressa, a hlavně Uživatelských dat velmi jednoduše připravit komplexní ovládádání modelu techniky. V tomto případě konkrétně letadla. A budu se snažit, aby byl tutoriál opravdu pro začátečníky.

Když ono je to prostě velké!

11.9.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

I bylo nebylo, potřeboval jsem do jedné scény poupravit velkost jednoho objektu a uvědomil jsem tu neuvěřitelnou kostrbatost zadání velikosti v CINEMĚ 4D. Nikoliv nějaké zásadní omezení, ale skutečnost, že vlastně vždy potřebuji kalkulačku a znalost trojčlenky. A jelikož je lenost motorem lidstva, připravil jsem si řešení. Samozřejmě pomocí XPressa.

Orosený povrch a několik možností, jak na to

5.6.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 3

Sem tam se objeví dotaz, jakže na orosený povrch v CINEMĚ 4D. Ono to není tak složité, řekněme principielně, ale otázka ladění finálního vzhledu, to už docela složité je. Ostatně sám jsem si to kdysi vyzkoušel. Dnes ale podíváme na to, jaké máme možnosti jak požadovaného efektu docílit.

Landscape retypology tool, nové XPresso v rámci knihovny MoXPig

22.5.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Tak se nám opět rozrostl, MoXPig. Dodali jsme do něj nové poměrně zajímavé XPresso navržené pro tvorbu a optimalizaci krajin. Jakže uvedený nástroj funguje se dočte v tomto článku…

Muška jenom zlatá, druhý díl

1.4.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 1

V putování po automatických křidýlkách jsme dospěli do stavu, kdy máme docela pěkně nastavenou vazbu komplexní animace křídla založenou na čase animace. Jenže nemáme ještě připravené křídlo druhé a také jsme si slíbili nějakou tu variantu založenou na hodnotě vibrace. Dnešní téma je tedy dané...

 • <<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • >>
 • Stránka 1 z 4.

Přihlášení uživatele