Články na téma Hardware

 • <<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • >>
 • Zobrazeno 31 článků. Stránka 1 z 4.

NVidia ohlásila aktualizaci produktové řady grafických karet Quadro

13.8.2014 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Oba hráčí na poliprofi GPU na Siggraphu zbrojí, i NVidia ohlásila změny u svých profi GPU a ty se také nesou zejména v duchu vyššího výkonu, podpory 4K rozlišení a vyšší kapacity RAM.

AMD dokončilo aktualizaci profi řady GPU FirePro

12.8.2014 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Před časem se již objevily nejvyšší GPU s označením FirePro 9100 a 8100, dnešním dnem (12.8.2014) je sestava profi GPU doplněna o všechny ostatní produkty mířící do dalších segmentů. Základní změny se odehrávají v nárůstu výkonu, kapacity RAM a také masivní podpoře 4k rozlišení.

NVidia GK 110 čip a CUDA/OpenCL computing v praxi

10.7.2014 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 9

Je to již déle než měsíc, co jsme se potkali s klasickým a zároveň nejlevnějším zástupcem výpočetně nejvýkonějších grafických karet NVidia, tedy s kartou GeForce 780 v referenčním kabátku. Dnes teoretické pozadí doplníme o praktické testy z oblasti 3D grafiky.

GeForce GTX TITAN Z

29.5.2014 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Do redakce přišla následující tisková zpráva. Zpráva o uvedení GeForce Titan Z, tedy o dvojitém Titanu se všemi aktivními moduly. Nejsilnější CUDA výpočetní zařízení v jednom těle, které kdy spatřilo světlo světa. Zařízení s cenovkou cca 75.000 CZK.

NVidia GK 110 čip a CUDA computing (01 - představení, technologie)

23.5.2014 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 1

V oblasti GPU se komunita uživatelů vždy štěpila. Na jedné straně tábor červených příznivců ATI, respektive AMD, na straně druhé zelených příznivců NVidia. A ani sami výrobci nedělají uživatelům situaci snadnou. V tom vládne ten, v tamtom onen. A jsou oblasti, ve kterých jsou vody velmi poklidné a pod výsostní vlajkou jedné z barev. V případě AMD je to bezesporu OpenCL, tam však občas může NVidia zabrousit. V případě NVidia je to CUDA. CUDA, kde vítr vane silně, ale vždy jistě a jedním směrem. CUDA je odpověď. A když CUDA, pak čipy Kepler GK 110. Pojďme se podívat na to, jak se těmto verkrze výpočetním kartám daří v oblasti, pro kterou byly zrozeny...

NVidia se dotýká budoucnosti, střípky týkající se CG z NVidia GPU technology conference

28.3.2014 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Na GPU Technology Conference byly před několika dny uvedeny novinky a vize společnosti NVidia, které se v plné míře mohou dotknout jak současné, tak hlavně budoucí produkce. Zejména v oblasti výpočetní. Určitě by nebylo dobré tyto novinky minout! A nejenom to, na stejné konferenci byl ohlášen také nový Octane 2.0!

AMD se snaží v profi segmentu i v PR (a C4D jako bonbonek)

14.2.2014 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 3

Pokud je v současné době v oblasti hardware situace skutečně velmi vyrovnaná, je to zejména v poli grafických karet. Pravda, Intel oběma hlavním hráčům část trhu ubírá díky integrovaným GPU s označením HD u svých procesorů, ty ale rozhodně nestačí pro náročnější nasazení. A tak se zdá, snaží se NVidia i AMD si upevnit pozici zejména v oblastech náročnějších řešeních, jakým je i profesionální segment. V tomto segmentu je Nvidia zavednou značkou.AMD tím, kdo vyzývá...

CINEMA 4D a renderovací technologie

16.1.2014 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

S kolegy z Digital Media jsme počátkem roku domlouvali, co nás čeká a nemine. A vzhledem k tomu, že se nás asi brzy dotknou dosti zásadní změny a události, měli bychom začít rychle. Jedním z témat které bychom rádi důkladně prošli jsou renderovací technologie, které má, či bude mít v blízké budoucnosti, CINEMA 4D k dispozici. Tentokráte ale nikoliv z pohledu nějaké aplikace, ale přehledu, a následně také srovnání. K tématu se budeme průběžně vracet. Dnes začneme výčtem a základním porovnáním všech technologických možností.

Profesionální grafické karty FirePro řady W, dnes W9000

6.1.2014 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 2

Když to nejde menším kladivem, vezmi si velké. A nebo, když nestačí velké, tak největší. A když opravdu velké, pak FirePro W9000. Nejsilnější možné Tahiti, druhý momentálně nejsilnější čip od AMD s 6 GDDR5 RAM a šesti výstupy DisplayPort.

Profesionální grafické karty FirePro řady W, W7000, Pitcairn v plné síle

16.10.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Minule jsme si představili pilotní a tedy nejslabší profesionální grafickou kartu od AMD FirePro W5000. Karta vynikala výborným provozem a velmi slušnou výbavou. Pokud jsme se ale podívali na její rodokmen nemohlo nám ujít, že by jistě mohla být i silnější, protože nebyl využitý celý potenciál čipu. Ten využívá dnes recenzovanný model, W7000. Karta s dobrým provozem, 4 Gb pamětí, 4 výstupy DisplayPort a slušným OpenCL výkonem. Skoro by se dalo říci, že se jedná o idální kartu. A pořád s příjemnou cenou (na profesionální grafické karty). A mimochodem, je nový Cinebench R15 a mám i nové informace, tedy změníme některé části metodiky testu (i zpětně).

 • <<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • >>
 • Stránka 1 z 4.

Přihlášení uživatele